Rola układu moczowego

On Listopad 5, 2019, in Uncategorized, by ludzkiecialo

Kiedy jesteśmy zdrowi nie zastanawiamy się nad tym, jak pracują poszczególne organy w naszym ciele. Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak ważna jest rola każdego z nich, dopóki coś nie zacznie szwankować. Dlatego też, często zaniedbujemy chociażby układ moczowy, o który zdecydowanie warto się zatroszczyć, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji jego nieprawidłowego funkcjonowania. Co należy więc wiedzieć o układzie moczowym i jego poszczególnych częściach?

Jak działa układ moczowy?

Układ moczowy można podzielić na cztery części, z których każda spełnia bardzo istotne zadanie. Są to przede wszystkim nerki oraz moczowody, pęcherz moczowy i cewka moczowa. Tak naprawdę układ moczowy spełnia kilka funkcji, ale zdecydowanie najważniejszą z nich jest filtrowanie krwi oraz pozbywanie się z naszego organizmu wszystkich tych substancji powstających w efekcie przemiany materii, które są dla niego zbędne lub szkodliwe. Oprócz nich, układ moczowy pozwala też usunąć nadmiar wody oraz elektrolitów z naszego ciała.

Krew, która dociera do nerek jest przez nie dokładnie filtrowana, w wyniku czego organy te wytwarzają mocz. Następnie trafia on do moczowodów o długości około 30 cm, by w końcu dotrzeć do pęcherza moczowego.

Rola układu moczowego

Jak dbać o układ moczowy?

Jeśli chcemy, aby nasz układ moczowy pracował bez zakłóceń, musimy po prostu prowadzić zdrowy tryb życia. W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o to, aby każdego dnia wypijać odpowiednią ilość płynów, które napędzają układ moczowy i pozwalają na jego dokładne wypłukanie. Dzięki temu, w nerkach nie tworzą się złogi, które mogą po jakimś czasie zamienić się w kamienie nerkowe. Jeśli zaistnieje taka potrzeba możemy też wspomóc się produktami leczniczymi, które mają działanie moczopędne. Jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu jest z pewnością Fitolizyna tabletki, ale w aptece możemy zapytać o inne preparaty o podobnym działaniu. Oprócz tego, pamiętajmy o tym by zdrowo się odżywiać i regularnie się ruszać. Odpowiednio dobrana dieta i systematyczny ruch pozwolą nam uniknąć nadwagi, co również obciąża układ moczowy.

Więcej na https://www.dbajonerki.pl/fitolizyna-nefrocaps-forte.html